O Biodanzy w Polsce w kilku słowach.

 

Temat Biodanzy jest mi bliski. Bardzo bliski. To już prawie 20 lat, gdy zachwycam się metodą.

Najpierw jako regularny uczestnik zajęć cotygodniowych we Włoszech. Po roku bardzo zapragnęłam poszerzyć to doświadczenie i podjęłam naukę w Szkole Biodanzy w Padwie. Potem przyszło pierwsze prowadzenie zajęć, kursy specjalistyczne z metody. Kolejna Szkoła Centro Studi Biodanza w Bolonii.

Przygoda a może zakochanie, które trwa nieprzerwanie doprowadziło mnie do tego dnia.

17 kwietnia 2016 odbyły się w Gdańsku pierwsze zajęcia Biodanzy, które dały początek historii Biodanzy w Polsce.

Wcześniej przyjechałam kilka razy na sporadyczne zajęcia wakacyjne w Łukęcinie i Wisełce, zajęcia w Inowrocławiu dla dorosłych i dla studentów stomatologii.

Pierwsze zajęcia, te kwietniowe, to warsztaty Biodanzy dla seniorów na Targach Niezależni 65+ i tego samego dnia zajęcia dla dorosłych.

Przyszło 6 osób, z którymi w dalszym ciągu jestem w kontakcie. Niektórzy dalej tańczą, inni wspierają, proponują nowe projekty, inicjatywy i możliwość zapoznania z Biodanzą w szerszych kręgach osób, w instytucjach.

Pamiętam, gdy po pierwszych zajęciach podeszli do mnie aby zapytać czy będą kolejne. I kolejne odbyły się.

Na początku był to Gdańsk i okolice. Niedługo potem pojawiły się inne miasta w Polsce. Jeżdzę tam gdzie jestem zapraszana i gdzie czuję, że bardzo pragnę być z Biodanzą.

Prowadzę zajęcia dla dorosłych i seniorów, dla dzieci, dla firm. Promuję Biodanzę poprzez konferencje dla specjalistów psychologów i psychoterapeutów, festiwale zdrowia, festiwale rozwojowe poprzez ciało. Seniorzy uwielbiają Biodanzę a i Biodanza uwielbia seniorów.

Kilka słów, ale w nich jest tysiące wspomnień, doświadczeń i  emocji. Bo właśnie o emocje chodzi w Biodanzy.

Autorka wpisu Agnieszka Sut

kontakt

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS…

 

11 + 1 =

kontaKT

Fundacja Biodanza
Agnieszka Sut

Fundacja:
fundacja.biodanza@gmail.com

Szkoła:
szkola.biodanza@gmail.com

obserwuj nas